„Проектозаконът с черните списъци на хора и фирми, за които има съмнение, че са корумпирани, е фашистки и плод на извратен ум.“ Това обяви Станислав Балабанов от „Има Такъв Народ“, по повод медийните публикации, че вицепремиерът Асен Василев подготвя български вариант на закона „Магнитски“.
Народният представител от ИТН поясни, че ако идея за такъв закон и такива списъци, наистина е минала през мозъка на някой извратен политик, то това е абсолютен фашизъм. „Това няма как да бъде подкрепено от нормално мислещите хора. Надявам се, ако това нещо въобще е било обсъждано, да си остане просто някъде там – във въздуха на Министерски съвет!”
Станислав Балабанов допълни още, че се надява по никакъв начин такъв закон да не бъде приложим, защото да действаш по този комунистически за нас начин – без съд и присъда – е неморално и некоректно.