Тошко Йорданов: Проблемът със стопирането ни за Шенген е, че българските политици въобще не направиха необходимото да влезем в зоната

Тошко Йорданов: Проблемът със стопирането ни за Шенген е, че българските политици въобще не направиха необходимото да влезем в зоната

Спирането ни от Нидерландия за Шенген, е цинично и изключително несправедливо! Има изисквания за Шенген, и те са разписани от ЕС. България отговаря на всички тях. Не виждам каква е справедливостта в един съюз с ясни правила, те да важат само за една група държави, но не и за други. Това заяви Тошко Йорданов от „Има такъв народ“ по Нова тв.

Според Йорданов, проблемът е, че българските политици би трябвало да правят необходимото да влезем в Шенгенското пространство, но не го правят.

„Имал съм разговори с европейски дипломати и неофициално беше казано, че проблемът не е в нас, а в Гърция, в която се влиза много лесно. Ако България е в Шенгенското пространство, всеки от Северна Африка, през Гърция, ще може да стигне до Брюксел с колело. Затова приемат Румъния и Хърватия, но нас ни спират!”

Зам.-председателят на ИТН припомни, че покрай историята с Македония, Слави Трифонов е повдигнал въпроса, че ако ще се дискутира вдигането на ветото над РСМ, е добре да сложим на масата за преговори (пред партньорите ни от ЕС) и нашето влизане в Шенген.
„Тогава обаче всички тук писнаха – как може, това не е пазарлък, не е пазар… В крайна сметка обаче, се оказа, че подобен ход щеше да е по-правилен, защото когато си малка държава и нямаш механизъм за въздействие върху партньор или кандидат-член, ти си безсилен!“

Йорданов повдигна и много показателната тема за пресконференцията на ИТН от 1 декември и абсурда с медийното отразяване. И по-точно – как заглавията по сайтовете след пресконференцията са били, че ИТН ще се явяват на следващите избори, вместо истински важното и актуално посочване с аргументи на лъжите на Кирил Петков и Асен Василев, и до какво доведоха те страната (като това, че след решението на Конституционния съд за плащанията на пътностроителните фирми, те ще осъдят България заради забавянето на парите си).
„Журналистите за пореден път вадят като акцент нещо подразбиращо се, банално и странично. Не знам откъде дойде този просто „гениален“ въпрос – дали ще се явяваме на изборите?!“

Относно съмненията за фалшификация на изборите, Йорданов коментира, че Кирил Петков не отрича да е казвал на БСП, че ако оттеглят промените в Изборния кодекс, той ще им даде кода за машините. „Петков всъщност сега шикалкави и твърди, че казаното е било в друг смисъл и контекст“.


Той допълни още, че ако някой контролира вота, лавирането на резултата ще е между 2 и 4 процента, защото иначе ще се набие на очи.
„В много ромски квартали този път масово са гласували за ПП и ДБ, а аз дълбоко се съмнявам, че хората там са натискали точно това копче. По-скоро това е резултатът, който е излизал от машината!“

Според Тошко Йорданов, всички знаят, че Герб и Дпс си надуват резултата с хартиената бюлетина.

„ИТН сме сигурни, че гласуването с машини е много по-обективно и честно, но също така сме сигурни, че трябва одит на Информационно обслужване и контролът трябва да е прозрачен!“

0/5 (0 Reviews)

Сподели: